Implanty

Zdrowy i piękny uśmiech to wizytówka szczęśliwego człowieka. Jednak co w momencie, gdy natura nie jest dla nas aż tak łaskawa, a nasza jama ustna wymaga poprawek większych niż kosmetyczne? W dobie dzisiejszej technologii w dziedzinie implantologii nie stanowi to już problemu. Produkty, jakie oferuje współczesny rynek są w stanie w bezpieczny i trwały sposób uzupełnić braki, a jednocześnie zagwarantować estetykę i zdrowie tak istotnego pod kątem estetycznym i funkcjonalnym narządu, jakim jest jama ustna.

Implanty MIS SEVEN

Aby uzyskać wspomniany efekt, współcześni producenci testują i wdrażają coraz to nowsze rozwiązania i produkty. Jednym z najpopularniejszych implantów na świecie jest MIS SEVEN. Został opracowany z precyzją w każdym jego detalu. W sposób szybki i trwały integruje się z kością. Chropowatość powierzchni oraz mikrogeometria tytanu zwiększa powierzchnię kontaktu kości z implantem, co prowadzi do polepszenia stabilizacji implantu. Surowiec wykorzystany do produkcji MIS SEVEN to stop tytanu Ti-6Al-4V ELI (klasa 23), który gwarantuje wzmocnienie wytrzymałości mechanicznej i skuteczne uodpornienie implantu na uszkodzenia związane ze standardowym użytkowaniem.

Połączenie unikalnych cech MIS SEVEN pozwala zapewnić powodzenie wszczepu i lepsze wyniki estetyczne przy zwiększonym zachowaniu kości.

Wyjątkowa stabilność początkowa – unikalny kształt gwintu

Zachowanie kości – platform-switchnig

Bezpieczeństwo – wiertło jednorazowego użytku o dostosowanej średnicy i długości

Sukces kliniczny – chropowata struktura powierzchni gwarantująca efektywność osseointegracji

Rodzaje uzupełnień implantologicznych

  • Pojedynczy implant zęba – wszczep wkręcany w kość w miejsce korzenia zęba, do którego dobudowywana zostaje korona protetyczna. Dzięki możliwości doboru kształtu oraz koloru korony, system ten w profesjonalny i estetyczny sposób imituje prawdziwy ząb. Co więcej implant w trakcie standardowego użytkowania tj. gryzienia lub przeżuwania zachowuje się tak samo jak naturalny ząb – ciężar przenoszony jest na kość szczęki, co zapobiega zanikowi kości. Jest to rozwiązanie bardzo skuteczne i trwałe, umożliwiające normalne funkcjonowanie jamy ustnej przez wiele lat, a nawet, przy zachowaniu odpowiednich zasad higieny, do końca życia.
  • Implantacja kilku zębów – zabieg umieszczania kilku implantów w szczęce lub żuchwie. Braki zębowe są uzupełniane wprowadzanymi do kości implantami. Kilka kolejnych miesięcy to czas ich zrastania się z kością, aby stworzyć stabilne oparcie dla przyszłej odbudowy protetycznej. Na ten czas do implantów mocowane są korony tymczasowe. Jest to również okres doboru koron właściwych – lekarz bardzo precyzyjnie dopasowuje rozmiar, kolor oraz mierzy dystans pomiędzy zębami, co gwarantuje uzyskanie pełnego, naturalnie wyglądającego uśmiechu.
  • Odbudowa całościowa – jednym z rozwiązań jest umieszczenie 4-8 implantów w szczęce lub żuchwie, co pozwala na zamocowanie protezy zastępującej cały łuk zębowy. Opcjonalnie możliwa jest implantacja z natychmiastowym obciążeniem. Implanty wszczepiane są głęboko w kość, co zapobiega osłabieniu tkanki kostnej, a wręcz pozwala wzmocnić ją wokół implantu. Przy takim zabiegu obciążenie uzupełnieniem stałym jest możliwe już po 3-4 miesiącach.